Minneord om Torbjørn Woll

Minneord om Torbjørn Woll
17 mars 2020

Torbjørn Woll var en kjent skikkelse i fotballmiljøet i Narvik. Han tilbrakte sine første fotballår i Nor og ble en viktig brikke i klubbens glansperiode på 1960-tallet. Torbjørn selv skulle utvikle seg til å trolig bli klubbens beste spiller, og da Mjølner nærmet seg norsk toppnivå tok han overgang til de røde. Med Torbjørn på laget rykket Mjølner opp i 1971, og midtstopperen gjorde en svært god figur da laget spilte på landets øverste nivå i året etter.

Etter tiden i Mjølner gikk han tilbake til moderklubben som spillende trener, og var involvert i Nor i mange år.

Torbjørn fikk fire landsdelskamper for Nor og tre for Mjølner.

I 2018 ble han utnevnt til æresmedlem i Mjølner.

Etter sin aktive karriere var Torbjørn ofte å se på Narvik Stadion. Både ved treninger, kamper, dugnader og annen innsats stilte han opp. Torbjørn viste en beundringsverdig interesse for hva som rørte seg på stadion helt til det siste. Han var daglig tilstede på A-lagets treninger, full av nysgjerrighet og glød for Mjølner. Torbjørns tilstedeværelse kommer til å bli savnet av oss alle.

Lørdag 14. mars gikkTorbjørn Woll bort, 74 år gammel. Våre tanker går til hans familie.